Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

LIVE: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Οι ακραίες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν χθες στην Κομοτηνή δεν επέτρεψαν τελικά στον Πανθρακικό και τον Ολυμπιακό να αγωνιστούν μετά την απόφαση του διαιτητή Αμπάρκιολη να τον αναβάλει και τις δύο ομάδες να μεταθέτουν το «ραντεβού» τους για σήμερα την ίδια ώρα  με τις συνθήκες να είναι πλέον πολύ καλύτερες για να παιχθεί μπάλα...

Να σημειωθεί πως η ηρεμία στον Ολυμπιακό διαταράχθηκε από το πειθαρχικό παράπτωμα του Πίνο που έπειτα από απόφαση του Αντώνη Νικοπολίδη επέστρεψε στην Αθήνα!

ΤΟ PAROLE ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Μουνάφο, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Σερφά, Κασελάν, Γωνιάδης, Τζάνης, Μίνγκα, Βαϊρουά, Παπαδόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μέγιερι, Ντιακιτέ, Χολέβας, Κοντρέρας, Μανωλάς, Μοδέστο, Μανιάτης, Μασάντο, Γκρέκο, Αμπντούν, Τζεμπούρ

86' ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ Ο ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 0-1

Ένας πολύ κακός Ολυμπιακός λυτρώθηκε χάρη σε κεφαλιά του Κοντρέρας στο 86΄ και πήρε ακόμα μία νίκη με 1-0 επί του Πανθρακικού.
Εμφάνιση αλά Ζαρντίμ πραγματοποίησαν οι ερυθρόλευκοι, οι οποίοι ήταν πάρα πολύ υποτονικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Κοντρέρας έπειτα από στημένη φάση.

Προβλημάτισε και πάλι ο Ολυμπιακός, καθώς δεν είχε καθόλου φαντασία του στο παιχνίδι και δίκαια ο Πανθρακικός μπορεί να θεωρεί ότι άξιζε κάτι παραπάνω.

Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό, ο οποίος ήταν άχρωμος και χωρίς ρυθμό και αναπόφευκτα δεν απείλησε καθόλου τον Κουτσόπουλο.

Αντίθετα ο Πανθρακικός ήταν αυτός που είχε δοκάρι στο 23ο με τον Μουνάχο και έφτασε εύκολα στο 0-0 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και με την είσοδο του Μήτρογλου ο Ολυμπιακός έγινε πιο πιεστικός, όμως και πάλι έδειχνε μεγάλη δυσκολία να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων.

Τελικά η λύτρωση ήρθε τρία λεπτά πριν το φινάλε. Ο Φετφατζίδης κέρδισε φάουλ το οποίο εκτέλεσε ο Χολέμπας, και ο Κοντρέρας με ωραία κεφαλιά έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.